Reklam

BİR EVET TARİHTE HİÇ BU KADAR ÖNEMLİ OLMAMIŞTI...

Haydi Türkiye’m zincirleri kırma zamanı...

3410 1

Saadet Kutlu

Saadet Kutlu

Haydi Türkiye’m zincirleri kırma zamanı

16 Nisan vereceğimiz bir ‘’EVET’’ mührüyle bin hayırsızlığı ortadan kaldıracağımız gün.

Değerli dostlar bu ülke neler yaşadı, neler gördü sorgulanmadan dar ağacına götürülenler, 7 Şubat MİT krizi ve Gezi ile başlayan, 17 ve 25 Aralık yargı darbesi ile devam eden, 7 Ekim kalkışmasından sonra 15 Temmuz’ a kadar uzanan post model ,dost model darbeler ve daha neler.Ve hepsinden öte içimizden çıkmayan 27 Mayıs darbesinden sonra boynuna yağlı urgan geçirilerek yaşam hakkı elinden alınan Adnan Menderes gibi daha nice dava adamları’nın ortadan kaldırılması. Millet bu acı hatıraları asla unutmadı,unutmayacak.

Gelelim 16 Nisan’a neden ‘’EVET’’
Siyasi istikrarın gelmesi için mutlaka Cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesi lazım.Siyasi istikrar demek doğrudan bir Cumhurbaşkanı’nın emrinde Bakanlar kuruluyla, Milletvekilleriyle 5 sene boyunca tartışmasız icraat yapmak.
Tarih boyunca bakarsanız Cumhurbaşkanları ve Başbakanlar arasında her zaman ihtilaf olmuş büyük krizler çıkmış ve bunun sonucunda ülke ekonomisi çökme noktasına gelmiştir son 15 yıl haricinde.Neden 15 yıl dedim..
Bakın AK Parti döneminde Cumhurbaşkanı ve Başbakan aynı eksende hareket ettiler ve bunun sonucunda Türkiye ekonomi, gelişme,istikrarıyla şahlanışa geçti. Ama birde başka pencereden bakalım ileride şimdiki yöneticilerimiz başımızdan giderse(ALLAH korusun)ne olacak?  Yine eskiden olduğu gibi dış güçlerin istediği kişiler başa geçecek sistemi tıkayacak dış borçlar, darbeler, hortumlamalar geri gelecek o zaman ah vah etmenin, pişman olmanın bir anlamı olmayacak (HAYIR DİYENLERE)

    İşte bu çift başlılık durumunun getireceği sıkıntıların bir daha tekrarlamaması için EVET

Terörle mücadelenin tek elden yürütülebilmesi ve anında kararlar verilebilmesi,Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminde daha kolaylaşacak dolayısıyla terörle mücadele için tabiî ki EVET

Mevcut Anayasa darbe Anayasasıdır. Yeni sistemde Cumhurbaşkanı tek otorite olacağı için artık darbeler tarihe gömülecek ve  neredeyse her on senede bir yaşadığımız darbe belasından kurtulmuş olacağız. Bir daha  darbeler yaşamamak için EVET

Koalisyonlarla artık vakit kaybetmeyeceğiz.Özellikle Parlementer sistemlerde yeterli sayı olmadığı zaman koalisyonlar geliyor.Yeni sistemde Cumhurbaşkanı olacak kişi, yüzde 50’ nin üzerinde bir oyla seçilecek. Dolayısıyla koalisyonlar dönemini yaşamayacağız. Bunun için EVET 
Mevcut sistemde Milletvekili sayısı 550 ‘ydi biliyorsunuz. Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminde bu sayı 600’ e çıkartılıyor. Bu ne anlama geliyor iller Parlemantoda daha çok temsil edilecekler. Dolayısıyla vatandaşımızın sorunlarını takip eden daha büyük bir Milletvekili kitlesi olacağı için EVET

Ve dahası o kadar  güzel bir Adalet sistemi konuluyor ki, Cumhurbaşkanı herhangi bir nedenle TBMM için erken seçim isterse kendisinin de erken seçimi yapılacak. Yani bir adalet ortaya konuluyor. İşte bu yüzden EVET

Cumhurbaşkanı’na yargı yolu açılıyor. Şu anda Cumhurbaşkanı’nı sadece vatan hainliğiyle suçlayabilirsiniz ve sadece bundan dolayı soruşturma yapabilirsiniz. Başka bir nedenle suçlama ve yargılama yapamazsınız. Yeni sistemdeTBMM ‘nin dörtte üç oyuyla rahatlıkla Cumhurbaşkanı’ nı da yargılama durumu ortaya çıkıyor.İşte bu yüzden EVET

18 Madde’ nin tamamını kısaca bile açacak olsam yazı bayağı uzun sürecek siz değerli okurları sıkmama adına özet geçtim.

Son olarak Referandumda Hayır oyu verecek arkadaşlara şunu söylemek isterim bu Referandumda EVET demek Ak Partiye EVET demek değil.

 Bu Referandumda EVET demek Recep Tayyip Erdoğan’a EVET demek değildir. Recep Tayyip Erdoğan’da bir fanidir ve bu yeni sistemi asla kendisi için istemiyor.Bu TÜRKİYE’nin meselesidir.Arkadaşlar Tayyip Erdoğan fobisinden kurtulup yeni sistem maddelerini bir okursak ben inanıyorum daha farklı düşüneceksiniz. Hep birlikte Türkiye’mizi bağlandığı zincirlerden koparacağız, Karanlık dehlizlerden aydınlığa çıkaracağız ALLAH izniyle.

Ve son olarak
Daha güçlü, daha büyük bir Türkiye için, milletin refahı ve huzuru için, milletin iradesinin devlet yönetiminde daha etkili ve güçlü olması için, demokrasi için, ülkemize her alanda daha iyi hizmetler yapabilmek için, devlet görevlilerinin üzerindeki baskıların kalkması için, bürokratların siyasetten uzaklaşması için EVET.

SELAM VE DUA İLE
SAADET KUTLU
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HLM190 - 24.03.2017 08:49:36
Eline yüreğine sağlık kardeşim