Reklam

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 2019 ‘A GÜÇLÜ BİR KADROYLA GİRMELİDİR

Ülkemizi yaklaşık 15 yıldır yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi belde seçimleri ardından ilçe seçimlerine sonra da il seçimlerine hazırlanıyor.

245 0

Bülent Alpagut

Bülent Alpagut

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ  2019  ‘A   GÜÇLÜ BİR KADROYLA GİRMELİDİR
        Ülkemizi yaklaşık 15  yıldır yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi belde seçimleri ardından ilçe  seçimlerine sonra da il seçimlerine hazırlanıyor. Ama  öyle hissediyorum ki sayın Cumhurbaşkanımız ve AKP Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın   işi sıkı tuttuğu  bir gerçek. Çünkü bu kadar yıl ülke yöneten bir siyasi parti mutlaka yorulmuştur. O zaman ne yapacaksın? Yorulana teşekkür edecek yenilere yöneleceksin.
         Bana göre ilçe kongreleri çok önemli.  Türkiye bazında 970 ilçenin tamamında teşkilatı bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi   kadrolarına  yeniden bir şekil verecektir.  Teşkilatlarda % 33 ‘lük bir orandan söz ediliyor. Yani üçte bir erkek,üçte bir bayan ve üçte bir genç bir  kadro söz konusudur.
        Sayın AKP İl Başkanı  Ali Çetinbaş’a yürekten katılıyorum. Çok güzel  bir  espri yapmışlar: ”Dağdan indim hoppadak Hanım oldum şıppadak” derken   işin ciddiyetini anlatmak istemiş. Kimse  elini kolunu sallayarak bir siyasi partide görev talep edemez. Ederse bu haddini aşmakla eş değerdedir. Bir kişinin partinin çeşitli kademelerinde görev alabilmesi için  önce ham olması daha sonra da pişmesi gerekmektedir. En azından girdiği siyasi partide kendini bir nebze ve bir şekilde göstermesi gerekmektedir. Siyaset hiç bir şekilde tarif edilemiyor. Çünkü rengi, kokusu, eni-boyu, hacmi, kapladığı alan, ağırlığı olmayan bir şey. Kimse kusura bakmasın. Sayın il başkanı Çetinbaş hassas bir noktaya değinmiştir. Bir anlamda  adalet ve Kalkınma Partisi’ne gönül verenleri uyarmıştır. Benim sayın il başkanına söyleyecek bir sözüm yoktur. Kendisini başarılı bir il başkanıdır. AKP’nin Kütahya’da genel ve yerel seçimlerde, son referandumda gösterdiği performansta sayın başkanın rolü büyüktür. Ben AKP’ye teveccüh gösteren bir Kütahya’nın  bir yanlışa meydan vermeyeceğine inanıyorum.” Dereden geçerken at değiştirilmez” sözü doğrudur. Başarılıya kucak açacaksın. Başarısız olana da kibarca teşekkür ederek göndereceksin
      Madem ki AKP’de bir 2023 hedefi vardır. Öyleyse bu hedefe ulaşmak için titiz bir çalışma gerekiyor. Bu titiz çalışma yapılmadığı taktirde AKP mutlaka  zorlanacaktır. Tavşanlı’da ilçe kongresinde neler olacağını bilemem. Tavşanlı İlçe Kongresinde görev isteyenlerin  iyi tahlil edilmesinde yararlar vardır. En büyük yargıç halktır. Adalet ve Kalkınma Partisi mensupları da bu halkın bir parçasıdır.
     Haddini bilmeyen siyasetçi kesinlikle partisine destek değil köstek olur. Kimse kimseye kırılmamalıdır. Görev kabul edenlerin  iyi düşünmeleri gerekir. Görevini yapamayanlar neticede mensup oldukları siyasi partiye zarar verecektir. Bakın Kütahya’da Kamu Yatırımları konusunda bir sorun yaşanmıyor. Eksiklik sadece özel sektör  yatırımlarında gibi. İddia ediyorum Kütahya’da  yapılan yatırım, hizmet ve projelerin bir çoğu çevre illerden daha ötede. ”İş bilenin  kılıç kuşananındır” Kütahya’da ekip çalışmaları başarıyı da beraberinde getirmiştir. Kütahya’da akıllı insanlar vardır. Kütahyalı Evliya Çelebi’nin torunlarıdır. Kütahya medeniyetlere merkezlik yapmıştır. Kütahya’da Kütahya Sevdalısı iş adamları vardır. Kütahyalı işini bilir. Her zaman da bilmiştir. Ben sayın il başkanının ince esprisinin iyi değerlendirilmesini istiyorum. Her siyasi partinin bir üslubu ve bir geçmişi vardır. Ülkeyi bu  kadar uzun süre yöneten bir siyasi parti (tek partili dönem dışında) olmadığına göre AKP’ nin kolay kolay  bir genel seçimden yenilgiyle ayrılmasını mümkün görmüyorum. Yapılacak iş teşkilatların taze kanlarla güçlendirilmesi olmalıdır.  
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.