Reklam

Anasayfa » İlan Arşivi » Resmi İlanlar


T,C KÜTAHYA 2, İCRA DAİRESİ 2017/5229 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLA


T,C
KÜTAHYA 2, İCRA DAİRESİ 2017/5229 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri             :Satışa konu taşınmaz tapuda Kütahya ili Servi Mah. 82 ada 267 parsel sayılı bahçeli bodrumlu dört katlı kâgir ev niteliğinde olup 297.30 m2 yüzölçümlü, C Blok 3, kat bağımsız bölüm numarası 4 olan mesken 1/8 oranında arsa paylı olup borçlu adına tam hisselidir. Taşınmaz imar planında bitişik nizam 4 kat yapı adasında bulunmaktadır. Etkilenme geçiş alanı içerisinde olup Kütahya askeri havaalanı mania planı kriterlerine uyulacak, mania kotu:997-999 m dir. Adresi Servi Mah. Sevi Sokak Özyonca Sitesi C Blok No:4/4 dür. Taşınmaz 3 oda, 1 salon olup net alanı yaklaşık 114 m2 dir. Pencereler pvc doğrama, yerler salonda parke, odalarda laminant kaplı, banyo ve tuvalet seramik, daire giriş kapısı çelik kapıdır. Bina kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup 3B yapı grubundadır. Yaklaşık 25 senelik olmakla ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın konumu ve çarşı merkezine yakınlığı taşınmazı değerli kılmaktadır.
Kıymeti: 160.000,00 TL                             KDV Oranı: %1
1. Satış Günü: 25/01/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü: 20/02/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri: Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. kat. Şehir Tiyatrosu Vip Salonu - Ali Paşa Mah. A. Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı taktirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi taktirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5229 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/12/2017