Doğru, Tarafsız, Özgür ve Güncel Haber

Anasayfa - Tavşanlı Haberleri Arşivi - İşkur Birim Açtı...

ANA SAYFAYA DÖN
28 Şubat 2013 Perşembe Yazıcı Haberi Yazdır
.

İŞKUR BİRİM AÇTI...

Kütahya İşkur Tavşanlı’da Birim Açtı. İlçedeki İş Arayan Ve İşveren Konumundaki Vatandaşların, İşlemlerini Yapmak İçin Artık Kütahya’ya Gitmelerine Gerek Kalmayacak.

Bu haber 683 kişi tarafından okunmuştur.

MK
İŞKUR uzmanları her hafta Çarşamba günleri Tavşanlı’ya gelerek Kaymakamlık’ta vatandaşa hizmet verecek.

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Tavşanlı’ya birim açtı. Kaymakamlık binasının Malmüdürlüğü katında oluşturulan İŞKUR birimi her hafta Çarşamba günleri mesai saatleri boyunca hizmet verecek. Burada İŞKUR ile ilgili tüm işlemler gerçekleştirilebilecek.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu yaptığı açıklamada, “İş Kur İl Müdürlüğümüzün en önemli faaliyet sahası iş edinme ile ilgili. İş Kur İl Müdürlüğü’yle son zamanlarda yakın çalışmalar içerisindeydik ve bu çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Bunlardan birisi de iş ve meslek geliştirme danışmanlarının haftanın bir günü Tavşanlı’da görev yapacak olmasıdır. Hükümet Konağımızda Malmüdürlüğü katında Çarşamba günleri danışmanlar gelip iş arayan vatandaşlarımıza aynı zamanda yine iş kurun çeşitli hizmetlerinden faydalanmak isteyen işverenlerimize hizmet verecek. Önümüzdeki dönem buraya İŞKUR şubesinin açılmasını da umut ediyoruz. Çünkü kapasitemiz itibariyle oldukça önemli bir noktadayız. İnsanlarımıza iş edinme noktasında gerekli yardımı göstermek için tüm kurumlarımızla çabamız devam edecek. Ben bu olumlu yaklaşımından dolayı İŞKUR İl Müdürlüğüne teşekkürlerimi ifade ediyorum” dedi.   
Çalışma ve İş Kurumu, İş ve Meslek Danışmanı Mücella Özkara ise, “Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ilk defa Tavşanlı’da birim açtı. Amacımız iş arayan ve işverenlere kaliteli hizmet sunabilmektir. İş arayan vatandaşlarımız bugüne kadar Kütahya’ya gitmeleri gerekiyordu. Artık buna gerek kalmadı. Her hafta Çarşamba günleri biz Kaymakamlığa açılan birime gelerek vatandaşlarımıza yardımcı olacağız. Mesai saatleri içerisinde. Bunun dışında ilerleyen dönemlerde inşallah şubemiz de açılacaktır. Vasıfsız iş arayanlarımızın meslek edinmelerinde de yardımcı olmaya çalışıyoruz. Meslek edindirme kurslarımız var. Bu yöndeki çalışmalar sürekli devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bu haberi Facebook ya da Twitter üzerinde paylaş.

Facebook Paylaş Twitter Paylaş
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
 
YORUM EKLE
  TÜM YORUMLAR
Tavşanlı Haberleri
 
Editörün Seçtikleri
reklam
Yazarlarımız
Kütahya Namaz Vakitleri
24 Eylül 2013 Salı
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
5:18 6:42 12:59 16:21 19:04 20:21

Anket