Reklam

Muhtarlar Kan bağışında bulundu

Kızılay'ın 150. Yılı olması sebebiyle Tavşanlı ve Köy Muhtarları Cumhuriyet Meydanında bulunan Kızılay'ın tır'ına kan bağışında bulundu .

348
Muhtarlar Kan bağışında bulundu

Kızılay'ın 150. Yılı olması sebebiyle Tavşanlı ve Köy Muhtarları Cumhuriyet Meydanında bulunan Kızılay'ın tır'ına kan bağışında bulundu . Tavşanlı Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Çelebi; "Kızılay derneği başkanımız Osman Oral ile birlikte muhtarlar derneği olarak tüm üyelerimizle birlikte toplu olarak kan bağışında bulunuyoruz. Amacımız ise verdiğimiz kan donör ile bir can olsun kurtarabilmek, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza bir nebzede olsun faydamızın dokunabilmesi bizim için en büyük mutluluk olacaktır." Kızılay Tavşanlı Şube Başkanı Osman Oral ise, " 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası ve Kızılay’ın 150’inci yılı Tavşanlı’da da çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Savaşta ve barışta, sosyal hayatta, uluslararası alanda ve afetlerde birçok görev üstlenen Türk Kızılayı'nın gönüllülük esasına göre çalışmalarını yürütüyor. Türk Kızılayı'nın sonsuz bir özveriyle gerçekleştirdiği çalışmalarda temel gücü yardımsever halkımız ve Kızılaycılık ruhudur. Sosyal hizmet alanında da birçok faaliyet yürüten Türk Kızılay'ının, çalışma gücünü kaybetmiş, yoksul ve korunmaya muhtaç vatandaşlara yiyecek, giyecek ve nakdi yardımlar yapmaktadır. Sosyal güvencesi olmayan kişilere ilaç yardımı ve ücretsiz sağlık yardımı yapan Kızılay, engelli vatandaşlarımıza da yardım elini uzatmaktadır. 29 Ekim-4 Kasım arasında kutlanan Kızılay Haftası için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Toplumsal dayanışmayı sağlamak ve toplumsal gelişime katkıda bulunmanın amaçlandığı Kızılay Haftası'nda Türk Kızılay'ı da yoksul ve muhtaçlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için mücadele ediyor. Türk Kızılay'ı muhtaç kimselere barınma, beslenme ve sağlık gibi temel konularda yardım için mücadele ediyor. Özellikle okullarda Kızılay Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenerek çocuklara dayanışmanın önemi öğretilmeye çalışılıyor. Türk Kızılay’ı genel merkezi ve Türkiye genelinde tüm şubeleri tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan bu haftada Türk Kızılayı’nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna anlatılarak, Türk Kızılayı’na ve faaliyetlerine yönelik farkındalık yaratılmaktadır. Kızılay haftası kutlamaları kapsamında öncelikli olarak faaliyet alanlarına ilişkin yapılan çalışmalara ve ilkelere dair gençleri bilgilendirmek amacıyla okullarda tanıtımlar yapılmakta, Türkiye genelinde şiir, kompozisyon vb. yarışmalar düzenlenmektedir." diyerek herkesi kan bağışına davet etti.


Kaynak: Özel Haber

Etiketler; #TAVŞANLI
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.