Reklam

CUMHUR İTTİFAKI'NDA ÜLKEMİZİN GELECEĞİ VAR

24 Haziran seçimleri yaklaşırken, Kütahya Ak Parti'de tamamlanan temayül yoklamaları ve mülakatlar ile seçim süreci hakkında, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş Medya Kütahya Gazetesi'nden Ercan Yetim ve Sevde İlhan'nın sorularını cevapladı.

392
CUMHUR İTTİFAKI'NDA ÜLKEMİZİN GELECEĞİ VAR

24 Haziran seçimleri yaklaşırken, Kütahya Ak Parti'de tamamlanan temayül yoklamaları ve mülakatlar ile seçim süreci hakkında, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş Medya Kütahya Gazetesi'nden Ercan Yetim ve Sevde İlhan'nın sorularını cevapladı.  Gerçekleştirilen röportaj da Çetinbaş, seçim sürecini değerlendirdi.
24 Haziran'da gerçekleşecek Milletvekili seçimi ve Başkanlık Sistemi seçimi ile ilgili süreci değerlendiren Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Medya Kütahya Gazetesi muhabirleri Ercan Yetim ve Sevde İlhan ile yaptığı röportaj da soruları yanıtladı.
"BU ŞEHRE EN ÇOK HİZMETİ ETME SEVDASI KİMDEYSE
MİLLETVEKİLLİĞİ GÖREVİ ONLARA NASİP OLSUN"

24 Haziran seçimleri hızla yaklaşıyor, Milletvekili aday adayı temayül yoklamaları ve mülakatlar son buldu. Kütahya'da bu süreç sizce nasıl geçti? sorumuzu cevaplayan Çetinbaş, şunları söyledi;
"24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemizin geleceği adına çok büyük bir önem arz ediyor. Tabi seçimler heyecanın, siyasi hareketliliğin tavan yaptığı anlar. Siyasetçiler açısından da seçim dönemleri ortaya koydukları gayret ve çalışma açısından aynı zamanda bir keyif verici bir çalışma şekli haline dönüşüyor. Siyasi partimize erken seçim kararı alındıktan sonra oluşan ilgiden ben ziyadesiyle memnunum. Mevcut Milletvekillerimiz hariç 55, toplamda 59 kıymetli kardeşimiz müracaat ettiler. Şunu açıkça ifade etmem gerekir ki, her biri birbirinden saygın, kıymetli, her birinin birbirlerine benzer veya farklı pozitif özellikleri ve donanımları olduğunu müşahede ettik ve geçtiğimiz hafta sonu kapalı spor salonunda 13 ilçe, 15 belde, mahalle ve köy teşkilatlarımızdan da, genel merkezimizin belirlediği kriterlere göre oluşturulan listede oylarını kullandılar ve teşkilat temayülü tebarüz etmiş oldu. Sonuçlar herhangi bir yanlış anlaşılma veya bir beklenti oluşturulmaması adına Ak Parti genel merkezinde mahfuz tutuluyor. Yalnız temayül sonuçları bugün itibariyle bellidir. Yine bu hafta içerisinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcılarımızın oluşturduğu 14 alt komisyondan Kütahya için belirlenen bir komisyonda 55 aday adayımız alt komisyonda mülakata katıldılar. Kütahya için bu süreçte sona ermiş durumda. Ancak bildiğim kadarıyla tüm Anadolu'da bu çalışmanın tamamlanması hafta sonunu bulacak. Sonra genel merkezimizin ortaya koymuş olduğu diğer araştırmalar, kriterler sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi son derece titiz ve dikkatlice yapılacak çalışmalar sonucunda üst komisyonumuz kendi kanaatlerini ortaya koyacak ve ön görülen liste, Cumhurbaşkanımıza takdim edilecek. Şunu düşünüyorum, her kim gönlünde bu memleketin çocuklarına en çok hizmet etme sevdasını koymuş ve bu şehri en çok seviyorsa Milletvekilliği görevi onlara nasip olsun diyorum."
"59 MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMASI
SEÇİMLERİ YİNE DOMİNE EDECEĞİMİZİ GÖSTERİR"

Tüm Kütahya Milletvekili listesini konuşuyor. Size göre Kütahya'yı nasıl bir Milletvekili listesi bekliyor?
"Şimdi 59 Milletvekili aday adayı olması partimize gösterilen ilgiyi, partimizin ortaya koymuş olduğu ve milletimiz karşısında gördüğü kabulü, Milletimizin kalbindeki muhabbetti gösterir, Ak Parti'nin kurumsal kimliğini gösterir. Aynı zamanda Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a olan muhabbetini gösterir. Başka seçimleri yine domine edeceğimizi gösterir, en çok milletvekili çıkartacağımızı gösterir. Milletvekili listesi nasıl olur diye düşünürsek, Milletvekili adayı olmak için bir çok denge vardır. Şehrin demografik yapısı, coğrafi farklılıkları, nüfusu oranına göre kaç bölgeye ayırmamız gerekir ve bunu nasıl planlamamız gerek, seçmen tavırlarını oluşan milletvekili adayı listesine karşı duruş göstermeden nasıl konsolide edebiliriz. Aslında bunların hepsi siyaset biliminin konularıdır. Biz il başkanlığımız olarak bu hususla alakalı gerekli raporları hazırlayıp gerek seçim işleri başkanlığımıza gerekse Ak Parti teşkilat başkanına ilettik. Seçmen özellikleri nasıl, kaç kişi Ak Parti iktidarından önceki dönemi hatırlamıyor, kaç kişi 65 yaşının üzerindedir, kaç seçmenimiz bayan, kaç seçmenimiz erkektir gibi veya okuma yazma oranı nedir, ne kadar ilköğretim mezunu seçmenimiz var ne kadar lisans ve lisans üstü seçmenimiz var seçimle alakalı bizim muhatabımız. Bütün bunlar veri kaynaklarıdır ve bu verilerden elde edeceğimiz sonuçlara göre başarıya kilitlenmiş durumdayız. Hedefimiz yapılacak olan seçimlerde girmiş olduğumuz bütün seçimlerdeki rekor oy oranını alarak tamamlamak üzere kuruldu. Teşkilatlarımız bugün itibari ile 24 Haziranda yapılacak seçime hazır durumda. Bütün ilçelerimizde sandık kurulu üyelerimiz, müşahitlerimiz, kat ve okul sorumlularımız hazırlandı. Seçimle alakalı bir seçim koordinasyon merkezi il binamızda tesis ettik. Burada çalışacak arkadaşlarımızdan bir heyet oluşturduk. Bu kardeşlerimiz tüm ilçelerde kendilerine benzer yapıda kurulmuş ilçe seçim kurulu merkezlerini koordine edecekler. Kadın ve Gençlik Kollarımız ana kadememizle birlikte aynı hamleleri yaparak doğru ve faydalı bir senkronizasyon oluşturarak hareket edecek. Ve hemen aday listeleri oluşur oluşmaz seçim startını vermiş olacağız ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.
"CUMHUR İTTİFAKININ ÖZNESİ
RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR"

İlk defa ittifak oluşarak bir seçim gerçekleşecek ve ilk defa  başkanlık seçimi gerçekleşecek, yerel düşünecek olursak, Kütahya'da nasıl bir ilk bekliyorsunuz?
"16 Nisan Halk oylamasından sonra ortaya çıkan yeni durumun mevcut parlamenter sistemle ülkenin devam etmesi karşısında karşılaştığı uyumsuzluğun ortadan kaldırılması adına yapılmış bir seçim bu. İttifaklar çeşitli vesilelerle kurulur. Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nden oluşan ittifakın öznesi nedir sorusuna herhalde herkes Recep Tayyip Erdoğan'dır cevabını verir. Bizim içinde bulunduğumuz Cumhur İttifak'ı, ülkemizin bekası, geleceği ve ortak paydada tek devlet, tek vatan, tek millet, tek bayrak esasının yine bu işin öznesinde olduğu şekilde kurulmuş. Yani Cumhur İttifakı'nda siyasi partilerin değil, ülkemizin menfaati var. Yani Cumhur İttifakı'nda siyasi partilerin değil mazlum Anadolu coğrafyasının, mazlum orta doğu coğrafyasının menfaati var. Yani Cumhur İttifakı'nda ülkemizin geleceği var. Diğer tarafa baktığımızda ise oy kaygısına düşmüş, kendi menfaatlerinden başka bir şeyi öncelemeyen ve düşünmeyen bir kirli ittifakla karşı karşıyayız. Bu ittifakın öznesi nedir? Bakın doğru soruyun.  Yani bu ittifaka giren hangi parti bir Cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşmış durumda? Veya hangi politikalarda birbirleriyle hemfikir partiler bir araya gelmiş? Veya bu seçimden sonra götürebilecekleri hangi hizmet politikaları aynı? Yani bu kirli ittifakın öznesi nedir onu da söyleyeyim, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Şunu sizlerin vasıtasıyla açıkça ifade edeyim. Bırakın bu ittifaka girmiş CHP, SP, İyi Parti, DP'yi topu birleşse bile biz öyle büyük bir güç, öyle büyük bir karşı duruş ortaya koyacağız ki topu da bir araya gelse onların ortaya koymak istedikleri Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığına fırsat vermeyeceğiz. Bu ittifaktan bırakın memlekete bu kirli ittifakı, şer ittifakını kuranlara bile fayda yoktur. Bu gün ortaya koydukları ittifak toplamda alacakları oy oranını yükseltmek için var. Bakın CHP'nin son üç dört seçimde Kütahyamız da almış oldukları oy oranına, yüzde 12 buçuk seviyelerinde kalıplaşmış, bu oy ile milletvekili çıkarma şansları var mı? Yok. Şimdi ittifakla o İyi parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisine giden oylarda bunun üzerine kümelenecek. Ve böyle nemalanarak daha önce göstermiş oldukları bu milletvekili transferi yaptılar ya ona benzer bir oyunla devam edecekler. Bakın Bu millet bunu görür.
 Şimdi buradan açık söylüyorum, özellikle Saadet Partisine oy vermeyi düşünen kıymetli kardeşlerime 'Uyan Kardeşim'. İttifak içerisinde Saadet Partisine verdiğin her oy, merhum Erbakan'a karşı durmuş ve zulüm göstermiş Cumhuriyet Halk Partisine yarıyor. Ve bu oyunu feraset sahibi, hep milletinin adamlarının arkasında durmuş Kütahya halkı da görecektir. Yani ittifak içerisinde hangi parti en yüksek oyu alırsa diğer oylar onlara yarayacak. Onun için ben Şer İttifakı diyorum ben bu ittifaka. "
"BUNLARIN İTTİFAKI MENFAAT ÜZERİNE"
CHP, İyi Parti, SP ve DP ittifakını Kütahya bazlı düşünürsek nasıl değerlendirirsiniz?
"Bunlar bir araya gelip, oturup konuşmuş mu Allah aşkına. Biri Anyadan biri Konya'dan, Bunların ittifakı menfaat üzerine. Menfaat üzerine ortaklık şöyle olur, öküz ölür ortaklık bozulur. Neye ittifak etmişler, şimdi ittifak içerisindeki partiler acaba Muharrem İnceyi mi ?, Temel Karamollaoğlu'nu mu ? yoksa Meral Akşener'i mi destekleyecekmiş? ittifak içerisindeki partilerin bu ülkenin geleceği üzerine söyledikleri sözlerin hangisi ortakmış? Oy toplayıp oradan bir tane Milletvekili çıkartmayı planlıyorlar ama geçmiş olsun."
"TEK LİSTEDE GİRECEKLER SEÇİME ŞİŞ KEBAP GİBİ
BİR ŞİŞ BİR DOMATES BİR PATLICAN - BİR CHP, SP, DP, İP"

Bu Şer İttifakının ortak bir görüşlerinin dahi olmadığını belirten Çetinbaş;"Biz bu başkanlık sistemiyle alakalı aynı görüşe sahip insanların birleştiği bir ittifak kurduk. Bizim ittifakımızın temeli belli, Cumhurbaşkanı adayımız tektir ve bunun için ittifak ediyoruz. Sizin ittifakınızın temeli ne? Tek bir listede gireceksiniz seçime şiş kebap gibi; bir şiş, bir domates bir patlıcan - bir CHP, SP, DP, İP. Eğer bunu koyacaksanız yapın. Neyin ittifakıymış Allah aşkına." dedi.
25 HAZİRAN SABAH'INDA ZAFER VAR
24 Haziran seçimleri gerçekleştirdikten sonra, 25 Haziran sabahı nasıl bir Kütahya hayal ediyorsunuz? sorumuzu cevaplayan Çetinbaş; "Şimdi biz Kütahya'da yaşarız, Kütahya'yı severiz, sevdamız Kütahya'dır. Bu memleketin çocukları bizim için kıymetlidir. Ama ben bilirim ki Kütahya'nın anaları - bacıları, dedeleri, kalplerine koydukları imanla, vatan sevgisiyle sadece Kütahya'ya değil Anadolu coğrafyasına dertleniyorlar. 25 Haziran'a baktığımda şunu görüyorum. Anadolu coğrafyasında ve orta doğu da oyun kuranların ayaklarının zangır zangır titrediği. şahlanan bir Anadolu, yiğit bir lider görüyorum. Bir başka açıdan baktığımda gençliğinden bu yana kendi inancı doğruları üzerine siyasi bir anlayışla bu memleketin gerçek sahibi olarak kendini hissetmemiş ve ne kadar inancı değeri varsa karşısında durmuş adamlardan Anadolu insanının intikam aldığını, Elhandülillah, bu memleketin gerçek sahipleri bu memleketi yönetiyor şükürler olsun. Bütün şer ittifaklarına rağmen, Almanya'ya rağmen, Amerika'ya rağmen, İsrail zalimine rağmen, paradan başka hiçbir şeye kıymet vermeyen zibidilere rağmen Anadolu insanı üzerine düşen vakarla doğru kararı verdi Elhamdülillah diyen insanları görüyorum. Kütahya'ya baktığımda ise seçimi kazanmış olmanın mutluluğu, içinde çalışma azmini artırmış siyasetçiler, besmele çekerek işe başlayanları görüyorum." dedi. Ercan Yetim


Kaynak: Özel Haber
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.