Reklam

SARAOĞLU ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu Ak Partiden aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

648
SARAOĞLU ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu Ak Partiden aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
2004 yılında siyasete atılarak Ak Partiden Gediz Belediye Başkanı olan Saraoğlu, 24 Haziranda gerçekleşecek seçimde, Ak Parti milletvekilliği aday adaylığı için 14 yıldır yürüttüğü görevinden istifa etti.
Mehmed Ali Saraoğlu Kimdir;
1964 yılında Gediz'de doğdu. Babası Sarıağazade Apaydın Saraoğlu'dur.
İlk ve ortaöğretimi Gediz'de tamamladıktan sonra bir süre de 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakultesi'ne devam etti. Daha sonra tıp alanına yöneldi ve 1989 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak önce Tokat Yazıtepe Sağlık Ocağı, Turhal Verem Savaş Dispanseri, Tavşanlı Tepecik Sağlık Ocağı ve Gediz Devlet Hastanesi'ne atandı.
1997 ile 2004 yılları arasında Gediz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı'nda bulunan Mehmed Ali Saraoğlu, bu arada çeşitli sivil toplum örgütlerinde de önemli görevler üstlendi.
Değişik zamanlarda gerçekleştiği gezilerle, Amerika ve Avrupa'daki pek çok ülkeyi görüp inceleme fırsatı da bulan Saraoğlu, 2004 yılında siyasete atıldı ve aynı yıl Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayı olarak girdiği yerel seçimleri kazanarak, belediye başkanı oldu.
Gediz'i daha yaşanır ve daha çağdaş bir kent haline getirmek” vadiyle yola çıkan Mehmed Ali Saraoğlu “Kentsel Dönüşüm Programı” çerçevesinde hazırlanan bir dizi projeyi ardarda hayata geçirdi. 
Belediye hizmetlerinin daha hızlı ve daha sağlıklı yürütülebilmesi için, kurum içinde açık ofis uygulamasına geçilirken, kent bilgi sistemi de devreye dahil edildi ve 5.000.000 TL olan belediye bütçesi 2015 yılında 19.674.538 TL'ye çıkarıldı.
Gediz'in doğalgazla ısıtılması, yaya kaldırımları ve kent içi yollarının kilit parke ile kaplanması, akan trafiği rahatlatmak üzere yeni caddelerin açılması, kent içinden geçen dere yataklarının ıslahı, Dörtdeğirmen Köyü'ndeki yeraltı kaynağından sağlanan ilave suyun kent şebekesine verilmesi gibi ait yapı yatırımları gerçekleştirildi.
Evsel atıklar daha önce, kentin değişik noktalarında yerleştirilen 450 konteynırda toplandıktan sonra kent dışına çıkarılıyordu. Son derece sağlıksız olan bu yöntem terk edilerek “Saatli çöp toplama” uygulamasına geçildi. Bunun için de 4 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu ile bir adet yol süpürme aracı hizmete sokuldu.
Gediz'de son yıllarda kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan konut sıkıntısı, Gediz Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi'nin işbirliği ile çözüme kavuşturuldu. Dayınlar Mahallesi'nde 2006 ile 2008 yılları arasında inşa edilen 560 konut, hak sahiplerine dağıtılırken, 26 konut da arsa karşılığı olarak Gediz Belediyesi adına tescil edildi.
ediz Meslek Yüksekokulu'nun ek bina inşeatını üstlenen Gediz Belediyesi, ilçedeki diğer okulların kimi ihtiyaçlarını karşıladığı gibi, 18.000 m2'lik bir alanı da Anadolu Öğretmen Lisesi'ne tahsis etti. Gediz Belediyesi bu dönemde, tarihinde ilk kez yüksekokul öğrencilerine burs verdi. İlçenin tanıtımını amaçlayan broşürler hazırladı ve Tarhana Festivali'nin verimli ve kalıcı bir etkinliğe dönüşmesini sağladı.
Aqua Park, Hoca Kemal Efendi İş Merkezi, Gazanferağa İş Merkezi, Gediz Plaza, Katlı Otopark, Park Orman Kafeterya, Muhipler, Dayınlar ve Salur mahallelerinde inşa edilen kültür salonları, çocuk oyun alanları ve yaşam parkları Gediz'in sosyal yaşamında yerini alırken, önemli gün ve haftalarda da çeşitli etkinlikler düzenledi.
Mehmed Ali Saraoğlu, 2009 ve 2014 Yerel Seçimleri’ne de aynı partinin adayı olarak girdi ve üst üste 3. kez belediye başkanı oldu.
Bu dönemde, projeleri hazır olan Tahıl Pazarı, Canlı Hayvan Borsası ve Galericiler Sitesi gibi yatırımlar tamamlanırken Organize Sanayi Bölgesi Gelişimi, Adnan Menderes Kültür Parkı peyzaj çalışmaları, Ak Çarşı İş Merkezi ve Gedizli Mehmet Efendi İş Merkezi gibi önemli yatırımların yakın gelecekte tamamlanması beklenmektedir.
 


Kaynak: Özel Haber
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.