Reklam

VALİ NAYİR GAZETECİLER GÜNÜNDE BASINLA BULUŞTU

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Sera AVM' de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, Kütahya ve tüm ilçe basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. Gerçekleştirilen kahvaltıda konuşan Vali Nayir; 'Sizler toplumun bizler açısından birer aynasısınız.' dedi.

316
VALİ NAYİR GAZETECİLER GÜNÜNDE BASINLA BULUŞTU

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Sera AVM' de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, Kütahya ve tüm ilçe basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. Gerçekleştirilen kahvaltıda konuşan Vali Nayir; "Sizler toplumun bizler açısından birer aynasısınız." dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kütahyalı gazetecilerle Sera AVM’de düzenlenen kahvaltı organizasyonunda buluşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, gazetecilerin önemine dikkat çekti. Etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay, Kütahya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Erkan Sağlam ve yönetim kurulu, Medya Çalışanları Derneği Başkanı İbrahim Soyer ile gazeteciler katıldı.
"SİZLER TOPLUMUN BİZLER AÇISINDAN BİRER AYNASISINIZ"
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Gününün aynı zamana denk geldiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bunda bir isabet var, hem mülki idare hem de gazetecilerimiz neredeyse ortak işler yapıyorlar. İkisi de kamusal görev yapıyor. Her iki grup da milletin dertleriyle beklentileriyle ilgileniyor. Dolayısıyla bizler kendimizi gazetecilerden çok ayrı tutmuyoruz. Mülki idareyle basın mensuplarının bir yakınlığının olması lazım. Basın gözümüzde önemli. Milletin haber alma, doğruyu öğrenme, tarafsız bilgiye ulaşması açısından sizler kamu görevi ifa ediyorsunuz. Her toplumun, her grubun, her meslek grubunun mutlaka sorumlulukları var. Siyasetin, ticaretin, bürokrasinin ve idarenin olduğu gibi basın mensuplarımızın da sorumlulukları var. Ve o sorumlulukları belirleyen ilkeleri de var. O ilkelere uyulduğu taktirde de bu meslekten tat almak, bu mesleğin hazzına varmak mümkün. İnanıyorum ki bütün arkadaşlarımız kendilerinde o sorumluluğu hissederek görevlerini yapmanın yanında yaptıkları görevin tadını da hissedecek tarzda görevlerini ifa ediyorlardır. Sizler toplumun bizler açısından birer aynasısınız. Toplum açısından da bizi topluma gösteren birer aynasınız. Dolayısıyla siz bu aracı rolüyle hem idareyi hem de toplumu birbirine yaklaştıran, onların beklentilerini birbirine duyuran bir meslek mensubu olarak önemli görev ifa ediyorsunuz” dedi.
"KÜTAHYA BASININDAN GÜZEL KÜTAHYA'MA GÜZEL DESTEK"
 “Bir buçuk yıllık görev sürem içerisinde, basın mensubu arkadaşlarımdan güzel Kütahya’m adına güzel destekler gördük” diyen Vali Nayir, “Yapılacak işlerde yol gösterme adına veya düşündüklerimizi halka yansıtma adına arkadaşlarımız tam bir aracı rolü üstlendiler. Bize de yardımcı olmaya çalıştılar. Toplumda hissettikleri sıkıntılar varsa birebir de gelip, bize o konuda yol açtılar. Veya yaptığımızın doğru olduğuna inandıkları konuda da gelip bizlere, ‘Bu konu doğru, iyi bir yoldasınız’ diyerek bize tekrar bir şevk unsuru oldular” ifadelerini kullandı.
"BU BİRLİK VE BERABERLİĞİN DEVAMINI İSTİYORUZ"
Vali Nayir, “Bu günlerin meslek dayanışması ve mesleğin kolay ifası açısından, sizlerin hakları, sizlerin bu mesleği daha iyi yapabilmesi açısından ve topluma verilecek mesaj açısından önemi var. 10 Ocak günlerinde inşallah sizler kendi aranızda burada bir basın ordusu olarak gösterdiğiniz birlik ve beraberliği gösterip hem yürüttüğünüz meslek açısından hem de yaşadığınız il açısından daha iyisini hedeflemeniz lazım. Onu da yapıyorsunuz. Buradaki birlik ve beraberliğinizde bize düşen bir şey varsa inşallah biz de yanınızda olmaya çalışarak ilimiz adına gerçekleştirilecek her güzel şeyde bu birlik ve beraberliği görmek istiyoruz. Ben tekrar bu davete icabet edip uzaktan ve yakından gelen bütün arkadaşlarımıza ve onların ailelerine sağlık ve huzur diliyorum. Mesleklerinde başarı diliyorum” dedi.
"SORUNLARIMIZ KARŞISINDA SAYIN VALİMİZ DE BİZE DESTEK OLUYOR"
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam; "10 Ocak Gazeteciler günü olması nedeniyle bizler için önemli bir gün. Öncelikle bizleri konuk eden sayın Valimize teşekkür ederiz. Biz gazetecilerin bir takım sıkıntıları var ve bunlar yıllardır çözülmeyi bekliyor. Ancak Sayın Valimizin de bizlere destek olması ile birlikte bu sorunları en aza indirmek için çalışıyoruz. 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle tüm meslektaşlarımın gününü kutluyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde çözüm bekleyen sorunlarımız hallolur ve bizlerde görevimizi daha iyi bir şekilde yaparız” dedi. Ercan Yetim


Kaynak: Özel Haber
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.