Reklam

Hisarcık’ta açılan 96 kursa 2 bin 718 kursiyer katıldı

Hisarcık Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce geçen yıl çeşitli alanlarda açılan 96 kursa toplam 2 bin 718 kursiyerin katıldığı, bunlardan 2 bin 176 kursiyerin sertifika almaya hak kazandıkları açıklandı.

306
Hisarcık’ta açılan 96 kursa 2 bin 718 kursiyer katıldı

Hisarcık Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce geçen yıl çeşitli alanlarda açılan 96 kursa toplam 2 bin 718 kursiyerin katıldığı, bunlardan 2 bin 176 kursiyerin sertifika almaya hak kazandıkları açıklandı. 
Hisarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sebiha Kaya, kurum olarak öncelikli amaçlarının vatandaşların sosyal ve kültürel açıdan gelişmesini sağlamak, onlara bilgi ve beceri kazandırmak suretiyle meslek edindirmek ve istihdam sağlamak, okuma -yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek, bireylerin eksik kalan eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olmak, bir üst öğrenim sınavlarına hazırlanmalarını sağlamak, geleneksel el sanatlarının gelişmesine katkıda bulunmak, kültürel değerlerimizi korumak, yaşatmak ve yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.
Kaya,”Kurumumuz bu amaçlar doğrultusunda kursların açılmasına yönelik çalışmalar yapmaktadır. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle geçtiğimiz dönemlerde kurslar açtık, açmaya da devam ediyoruz. Hayvan yetiştiriciliği kapsamında Besi Sığırcılığı, Sürü Yönetimi, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği, Arıcılık tarım teknolojileri kapsamında Tıbbi ve aromatik bitki Yetiştiriciliği, Seracılık, Meyve ve sebze yetiştiriciliği gibi alanlarda iki kurum işbirliği ile kurslar açılmıştır. Kursiyerlerden bir kısmı bu kurslar vasıtasıyla aldıkları sertifika sayesinde devlet tarafından verilen destekleme ve hibe yardımlarından faydalanabilmişlerdir. İŞKUR işbirliği ile açılan iki adet Kadın Giysileri Dikimi Kursumuz halen devam etmektedir. Bu kurslarımızda özellikle ev hanımlarına hem harçlıklarını kazanma hem de beceri kazanma olanağı sağlamıştır. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle açtığımız 70 saatlik Arıcılık kursumuz ise halen devam etmekte olup, kurs sonunda sertifika alanlar Arı Yetiştiriciliği hususunda devletin vereceği hibeden yaralanmaya hak kazanacaklardır. Halk Eğitim Merkezi olarak her zaman ihtiyaç duyulan ve talep edilen kursları açmaya gayret ediyoruz. Bunun yanında kurs faaliyetlerinin daha da çeşitlenmesini ve bu kurslara daha çok kursiyerin katılmasını istiyoruz. Eğitim ancak toplum olarak desteklenirse ve gerçekleştirilirse bir anlam kazanır. Burada hepimize büyük görevler düşmektedir. Açılacak olan kurslara herkesin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.