Reklam

KÖYLERE ÇOK AMAÇLI SALON

Tavşanlı İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Altınbay, Tavşanlı Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak köylerde yapılan alt yapı çalışmalarına ilaveten değişik konularda çalışmalar ve çok amaçlı salonlar yapıldığını belirtti.

1469 0
KÖYLERE ÇOK AMAÇLI SALON

Tavşanlı İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Altınbay, Tavşanlı Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak köylerde yapılan alt yapı çalışmalarına ilaveten değişik konularda çalışmalar ve çok amaçlı salonlar yapıldığını belirtti.
Tavşanlı İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Altınbay Artık sosyal yaşantının bir sonucunda ihtiyaç olarak ortaya çıkan cenaze, mevlüt, hatim, kına, hayır yemekleri gibi pek çok işin bir çatı altında toplandığı Düğün Salonları-Çok Amaçlı Salon yapımlarını, köy muhtarlarıyla birlikte programladıklarını, öncelikle kullanılmayan eski okul binalarının değerlendirilerek onarım ve tadilat yapılmak suretiyle hizmete alındığını, bu yıl içinde ilçemizin 27 köyünde yaklaşık 661 bin TL. tutarında bir ödenek ayırarak bu konuya ağırlık verdiklerini belirtti
Konuyla ilgili bilgi veren İl Genel Meclis Üyesi Mustafa ALTINBAY, Tavşanlı köylerinde Özel İdare ve Birlik ödenekleri çerçevesinde yol, kanalizasyon, içme ve sulama suyu, köy konağı, imamevi, çobanevi, cami onarımı, tuvalet, parke vb. işlerin yanında köylerin sosyal görüntüsünü iyileştirecek faaliyetler kapsamında çöp toplanması, dere ıslahı ve derelerin etrafına koruma bandı yapılmasıyla beraber köylerdeki cami ve mezarlıkların duvarlarının yenilenmesi, meydan tanzimi gibi değişik çalışmaların yanında, Akçaköy, Akçaşehir, Arifler, Arttıranlar, Ayvalı, Başköy, Burhan, Çaldibi, Çobanköy, Devekayası, Dudaş,  Eğriöz, Gevrekler, Gümüşgölcük, Karcık, Karlıköy, Kırkkavak, Kızılçukur, Kocayeri, Köseler, Merkez Gölcük, Merkez Yeniköy,  Örenköy, Şenlik, Uluçam, Üyücek, köylerinde  öncelikle atıl duran ve kullanılmayan okul binalarının onarımıyla 661 bin TL ödenek ile Çok Amaçlı Salon-Düğün Salonu yapımına ağırlık verdiklerini, bu çalışmaların köylülerin ihtiyacına ve sosyal yaşantısına cevap vermeye yönelik olduğunu bildirdi.Söz konusu çalışmaların muhtarlarımızın talebi doğrultusunda  önümüzdeki yıllarda ihtiyaç olan köylere de yapılacağını belirtti.
Altınbay, köylerde yürütülen çalışmalarda emeği geçen Vali, Vekiller, Kaymakam, İl Genel Meclis Üyeleri, Birlik Encümeni ve Özel İdare Müdürü ve ekiplerine teşekkür etti. Ercan YETİM


Kaynak: Özel Haber
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.