Reklam

AK PARTİ’DEN ''İFTARLI'' İL DANIŞMA

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından, Kütahya milletvekillerinin katılımıyla Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Göksu Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantı, partililere verilen iftarla sona erdi.

815 0
AK PARTİ’DEN ''İFTARLI'' İL DANIŞMA

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından, Kütahya milletvekillerinin katılımıyla Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Göksu Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantı, partililere verilen iftarla sona erdi.
AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından, Kütahya milletvekillerinin katılımıyla Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divanın oluşturulduğu AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya teşkilatları olarak ramazan ayını büyük bir heyecanla, dolu dolu yaşadıklarını belirtti.
AK Parti teşkilatlarının ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara yapmış ve yapacağı yardımlardan bahseden Çetinbaş, “Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla bir araya gelip iftar yapıyorlar. AK Parti olarak bayram öncesi 300’e yakın ihtiyaç sahibi ve yetim çocuklarımızın bayramlıklarını temin edeceğiz. Yine şahsım olarak herhangi bir resmi program olmadığı sürece teravih sonrası farklı mahallelerimizde yönetim kurulu arkadaşlarımızla halkımızla hasbihal ediyoruz. İl Kadın Kollarımız ve İl Gençlik Kollarımız ramazan ayında gerçekten çok güzel ve örnek çalışmalara imza atıyorlar.” dedi.

“KENDİSİNE GÜVENENLERİNİN ÜMİDİNİ BOŞA ÇIKARMAYAN TEK PARTİ”
AK Parti’nin bugüne kadar kendine inanan ve güvenen hiç kimsenin inancını boşa çıkarmayan tek parti olduğunu dile getiren Çetinbaş, halkın belki de ilk defa siyasete güvenle baktığını ifade etti. AK Parti’nin Türk siyasi tarihinde kerhen ya da mecburen değil, inanılarak ve şuurla seçilmiş bir parti olduğunu söyleyen Çetinbaş, “Kendisine güvenenlerin ümidini boşa çıkarmamış tek siyasi partidir. İnandığı değerlere ve davasına sonuna kadar sahip çıkmak ve istikametini en zor zamanlarda bile hiçbir zaman değişikliğe uğratmamak, kale gibi dimdik durmak AK Parti teşkilat mensubunun en önemli karakteridir. Millet dostunu tanıyınca düşmanını da tanımaya başladı. AK koyun kara koyun ortaya çıktı. Peki kim bunlar, kendi görüşünden başka görüş kabul etmeyenler, kibirliler, halkın dini duygularını istismar ederek, cemaat kisvesi altında terör örgütü oluşturup, bu memleketin çocuklarını, askerini, polisini vurma cüretini gösteren hainler, şerefsizler, ülkemizi işgal etme girişimine kalkışan hadsiz FETÖ. Elhamdülillah, 15 Temmuzda bu hainlere gereken cevabı hep birlikte verdik.” diye konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRDİK”
Kütahya’nın, kuruluşundan bu yana AK Parti’ye her zaman destek verdiğini de kaydeden Çetinbaş, “Kütahya’mızın 16 Nisan’da da yüzde 70 gibi bir oranda destek vererek, sadece Ege Bölgesinde değil, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin de birinci ili olmuştur. Milletimiz, hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hem de AK Partimize gösterdiği derin muhabbet ve teveccühü yine ortaya koymuştur. 15 yıllık iktidarımız boyunca 13 ilçemizde, 14 beldemizde, mahallelerimizde, köylerimizde yapılanlar, cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlarla kıyaslandığında bile ortaya büyük bir fark koyan çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Şunu ifade etmek isterim ki, bugüne kadar yaptıklarımızın 3 veya 5 katını da yapsak kıymetli hemşerilerimize, Kütahyalı kardeşlerimize haktır ve helaldir.” dedi.

“SEVDAMIZ MİLLET DERDİMİZ KÜTAHYA”
Son günlerde bir muhtarın, haddini ve nezaket sınırlarını aşan tavırlarından dolayı yaptığı eleştirinin büyütülerek tüm muhtarları kastetmiş gibi algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Çetinbaş,  “Muhtarlarımız, kendi seçim bölgesinde, mahallesinde veya köyünde mahallenin veya köyün en itibarlı kişisi, başı sıkışan veya derdi olan mahalle veya köy sakininin ilk müracaat ettiği ve çekinmeden gidilebilecek kimsedir. İl başkanı olarak muhtarlara olan bakış açım ve onlara verdiğim değer Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği değerden farklı değildir. İki buçuk yılı aşan il başkanlığım döneminde muhtarlarla olan ilişkimi hep bu seviyede ve iyi bir arkadaşlık hukuku çerçevesinde tutuyorum. Ancak son günlerde sadece bir muhtarı, haddini ve nezaket sınırlarını aşan tavırları neticesinde eleştirmem, anlayamadığım bir şekilde büyütülmeye çalışılarak tüm muhtarlarımızı kastettiğim algısını oluşturmuş ve bizi ziyadesiyle üzmüştür. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğim. Şunu herkesin bilmesini isterim ki bizim sevdamız milletimiz, derdimiz Kütahya’dır. Bu sebepler mahalle ve köylerimizin ihtiyaçlarını muhtarlarımızdan öğrenmeye, onlarla hizmet aşkımızı paylaşmaya, dertlerine ortak olup çözüm yolları üretmeye devam edeceğiz. Belki de bu tavrım, şahsımı ve teşkilatlarımızı yıpratmaya çalışan bir takım hadsiz ve ihtiras sahiplerini üzecektir. Ancak bu mesele ile ilgili şunu ifade etmek isterim. İyiler ve iyilik, adil yöneticiler ve doğruluk kıymetli hemşerilerimizin hakkıdır. Onlar bizden bu hakkı bekliyor.” dedi.
 
Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, yaptığı konuşmada Ramazan ayının önemine dikkat çekerek, “Her gün farklı yerlerde iftar ve sahur programlarımız oluyor. Gençlik kollarımız ve ilçe teşkilatlarımız bu anlamda birlikte güzel bir çalışma sergiliyorlar. Bu sayede Ramazanı halk olarak birlik ve beraberlik içerisinde ifa edilmesine vesile oluyorlar. Teşkilat mensuplarımızın her bir ferdini emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“KARDEŞ KAVGASININ KAZANANI OLMAZ”
Katar konusunda açıklamalarda bulunan Gazel, Katar’a gereken desteği vereceklerini belirterek, “Kardeş kavgasının kazananı olmaz. Süreç içerisinde biz Katar’a olan tüm desteğimizi sürdüreceğiz. Hem millet hem de devlet olarak zaten nasıl destek verdiğimizi görüyorsunuz.” diye konuştu.
16 Nisan’da kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Sisteminin ilk adımlarını atarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar AK Parti Genel Başkanlığına seçildiğini belirten Gazel, “Milletimizin Cumhurbaşkanımıza verdiği güç ile, onun direktifiyle sorunların çözülmesi yolunda gayretlerimiz devam ediyor. 2023 hedeflerimize ulaşabilmek için, yatırım ortamının iyileştirmesi, teşvik ve desteklerin üretim konusunda yoğunlaşması, üretim üzerindeki maliyetlerin kaldırılması, rekabet gücümüzü artırıcı hamlelerin yapılmasıyla gerçekleşecek. Bununla alakalı yoğun çalışmalar yapılacak.” dedi.

“OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ”
İl Genel Meclisi olarak teşkilatların, hükümetin ve milletvekillerinin desteğiyle çok ciddi çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Sorumluluk alanımız içerisinde çok ciddi çalışmaları hayata geçiyoruz ve halkımızdan olumlu yönde geri dönüşler alıyoruz.” diye konuştu.
2017 programlarına 12 ekip ile devam ettiklerini belirten Yılmaz, “İl Genel Meclisimiz ve Özel İdaremizin iki ana müdürlüğü var. Kırsaldaki projeleri bununla gerçekleştiriyoruz. Birisi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüz. 2017 yılı içerisinde, bütün ilçelerimizi kapsayan 16 sulama projemiz var. Köylere tamamlamaya çalıştığımız 130 projemiz var. 25 tanesi su deposu yapımı, 46’sı depo onarımı, 34 köyümüzde ishale ve şebeke hattı yapımı, 12 köyümüzde fosseptik yapımı, 14 köyümüz içme suyu sondaj yapımı ve 5 köyümüzde de klorlama cihazı alımı. 549 köyümüzü düşündüğümüzde, toplam köyümüzün 3’te 1’inde çalışmalar devam ediyor. 15 milyon TL’lik bir bütçe ayırdık bu çalışmalara. Yol ve Ulaşım Müdürlüğü olarak ise 97 projemiz var. Bunlardan 29 köyümüzde sıcak asfalt, 29’unda birinci kat asfalt, 7 köyümüzde ikinci kat asfalt, 14 köyümüzde onarım, 18 köyümüzde ise stabilize çalışmalarımız var.” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan bir toplantıda, Mahalli İdareler ve Genel Müdürlüğü yöntemiyle hazırlanan bir proje ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Yılmaz, “Hazırlanan projelerin onayından sonra ödemeler çıkacak. 2005 yılındaki KÖYDES projesiyle, Cumhuriyet tarihindeki en kapsamlı köy kalkınma hamlesini AK Parti iktidarı 12 yılda hizmete koydu. Bu sayede yüzde 95 seviyesinde köylerimizin alt yapısını gerçekleştirdik. Hükümet tarafından ciddi bir kaynak ayırmasıyla, bu son projeyle köy ve kent arasında fark kalmayacak.  Ayrıca hükümetimiz tarafından, grup yolları konusunda her yıl ödeme yapılacağını belirterek, projelerimiz dâhilinde bütün yollar sıcak asfaltla kaplanması yolunda talimat verildi.” dedi.

“SICAK ASFALT KONUSUNDA BİRİNCİ İL KÜTAHYA”
İl genelinde 400 kilometreye yakın sıcak asfalt yapıldığını belirten Yılmaz, sıcak asfalt konusunda Kütahya’nın il sırada yer aldığını belirterek, “Şuana kadar il genelinde 400 kilometreye yakın sıcak asfalt yapılmış durumda. Geriye kalan bin 50 kilometrelik köy grup yollarımız, 3 yıllık bir sürede 500 kilometrelik kısmını yapıma alıyoruz. 2018 ve 2019 yıllarına hazırlıklı bir şekilde gireceğiz. Bu hükümetimizin ve AK Partimizin, insana verdiği değerin çok önemli göstergesi. Bize düşen bir görev adamı olarak, projeleri gerçekleştirip halkımızın hizmetine sunmaktır.” dedi.

“GERİDEN BAŞLADIĞIMIZ YARIŞTA İDDİALI ATILIMLAR YAPIYORUZ”
Sanayinin görüşüldüğü yasanın Kütahya’yı da yakından ilgilendirdiğini ifade eden AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Kütahya’nın geriden başladığı yarışta iddialı bir şekilde atılımlar yapma gayreti içerisinde olduğunu belirtti.
Yasa sayesinde, sanayicinin işini daha kolay yapabilmesi açısından, önemli bir kolaylık ve teşvikler getirdiğini söyleyen Kavuncu, “Eğer kalkınma ve gelişme diyorsak, tek yolu üretimdir, istihdamdır ve uluslararası ürünlerin üretilmesi ve pazarlanabilmesidir. Bu anlamda Kütahya geriden başladığı yarışta iddialı bir şekilde atılımlar yapma gayreti içerisinde.  Çalışmalara iki tane hız getirecek projemiz var. Bunlardan bir tanesi Zafer OSB, diğeri ise serbest bölge. En son Nihat Zeybekçi’nin Kütahya ziyaretinde zikrettiği konu, kağıtta kalmadı ve hayata geçirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Serbest bölgeler yatırımcı için çeşitli vergilerden muafiyet ve teşviklerle önemli bir çekim alanıdır. Serbest bölgeler tamamen ihracata dayalı yapılacak bir sanayileşmedir. Eğer ihracat yapacaksanız, fiyatı ve kalitesiyle birlikte dünya standartlarında bir ürün üretmek zorundasınız. O yüzden Kütahya olarak bu konuya önem veriyoruz. Aslında Kütahya için alt yapı ve diğer çalışmalar hızla devam ediyor. Kütahya tarihine baktığınızda, her alanda en yüksek yatırımları alıyor. Köylerimiz bir yana, şehir ve ilçelerimizde de ihtiyaçlar yerine getiriliyor. İhtiyaçlar tabiki de bitmiyor, eksiklerimiz var.” şeklinde konuştu.
 
Şehir Hastanesi konusunda da açıklamalar yapan Kavuncu, “Bununla ilgili spekülasyonlar yapıldı. Vatandaş nezdinde bakıldığında haklılar. Çünkü konuşulan tarihler geçti ve fiziksel olarak bir faaliyet halen başlatılamadı. Bu bizim eksikliğimizden kaynaklanan bir durum değil. Uygulanan sistem Türkiye’de yeni bir sistem. Yeni olduğu için pek çok aksaklık çıkıyor. İlk başlatılan Bilkent gibi dev projelerde bile önemli sorunlar yavaş yavaş çözülebiliyor.” dedi.

“CHP’NİN ANAYASA MAHKEMESİNE GİTMESİ TÜRKİYE’NİN 2 BUÇUK YILINA MÂL OLDU”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha önce konuyla ilişkili Anayasa Mahkemesine götürdüğü yasa iptalinin Türkiye’nin 2 buçuk yılına mal olduğuna dikkat çeken Kavuncu, “Kütahya ile ilişkili olarakta, ihtiyaç duyduğumuz proje revizyonundan dolayı, 1 buçuk aylık bir gecikme söz konusu olmuştu. Şuan da şantiye kuruluyor. Firma burada faaliyetlerine başladı. Firmanın kendi iş takvimi içerisinde, 20 Temmuz gibi başlanacak. Hafriyat sonrası tüm işlerin hızlı bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyoruz. Çünkü teknik konuda çok ilerideyiz.” dedi.

“2019’UN ÇALIŞMALARINA 17 NİSAN SABAHI BAŞLADIK”
‘16 Nisan’da biz her şeyin bittiği yer değil, bir başlangıcın tarihidir’ diyen Kavuncu, “2019 seçiminin çalışmaları 17 Nisan sabahıyla başlamıştır. 2019’da vatandaşın önüne seçim için gittiğimizde, vatandaş bizden neyi isteyecek, ne ihtiyacı var bunlara bakmamız gerek. Vatandaşımız neye üzüldü, hangi konuda hayal kırıklığına uğradı, psikolojik ve sosyal beklentileri de hiçbir zaman göz ardı etmedik, etmeyeceğiz. 100 milyon TL’lik bir yatırımı yaparsınız ama 100 bin TL’lik bir yatırımı gerçekleştiremediğinizde negatif etkisi daha fazla olabilir. Yapamadığınız bir şeyin etkisi, yaptığınız bir çok şeyi alıp götürebilir. Herkes bulunduğu bölgede, toplumun sosyal ihtiyaçları konusunda araştırma yapmalı. Toplumun değişik kesimlerine birlikte ulaşma yolları aramalıyız. Teşkilatlarımızdan isteğimiz, bölgemizin ihtiyaçlarını çıkartın ve buna göre çalışıp eksikleri giderebilelim. 2019’a hazır girelim. Çünkü düşmanımız ve Türkiye üzerinde gözü olan insan çok fazla. Etrafımız hala kaynıyor ve bu düzensizlik bir müddet daha sürecek gibi görünüyor.” diye konuştu.

“BUNLARDA ŞEREF VE AHLAK YOK”
15 Temmuzla ilgili Sincan’daki duruşmalardaki izlenimlerini de aktaran Kavuncu, “FETÖ’nün ileri derecedeki sanıklarının yargılandığı bir çatı davası sürüyor. Burada başta Akın Öztürk olmak üzere, darbe içerisinde yer alan eski askerler var. Bunları hala kendilerinin sanki bir beklentisi varmış gibi, kendileri bu konudan hiç rahatsız olmamış gibi, kendilerinde hiçbir sıkıntı yokmuş gibi bir hava verme çabası içerisindeler. Biz biliyoruz ki, örgütlü olarak topluma bu mesajı vermeye çalışıyorlar. Bunların ortak dilleri var. Bunları ayırt etmek çokta zor değil. Hala dilleri bazı şeylere dönmüyor. Mesela darbeyi sizce kim yaptı diye sorulduğunda, hepsi tek bir ağızdan, “Bu darbeden kim karlı çıktıysa ona bakmak lazım” gibi cevaplar veriyorlar. Bu FETÖ ağzıdır. Bu cümleyi kuran FETÖ’cüdür.” diye konuştu. 
Fetöcülerin duruşmalarda türlü yalan ve bahanelere başvurduklarını belirten Kavuncu, “Şehidimizi yerde yatarken tekmeleyen bir darbeciye soruyorlar, ‘Bak görüntüler burada, niye tekmeledin’ diye. Ayağım takıldı diyor. Bu insanlarda şeref ve ahlak yok. Bunların oynadığı oyunun herkes farkında. İnşallah bunların hepsi hak ettikleri cezayı bulacak. Bunlara karşı her zaman uyanık olacağız ve fırsat tanımayacağız.” dedi.

“ELEŞTİRİ VAR DESTEK YOK”
Kütahya’yı ilk defa bu yıl Ramazan ayında, Ülke Tv aracılığıyla ulusal yayına çıkarttıklarını belirten Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Her akşam Kütahya’yı tanıtmaya gayret ediyoruz. Kütahya bize bu konuda destek vermiyor. Hangi firmaya gittiysek, biz görüşelim size döneriz dediler. Ama hiç birinden dönüş olmadı reklam ve sponsorluk konusunda. Kütahya’yı siyasiler olarak tanıtmıyorsunuz diye her yerde eleştiriler var. Kütahya’nın sesini duyurmuyorsunuz, Kütahya’yı tanıtmıyorsunuz diye eleştirirler ama elini taşın koymaya geldiğinde hiç kimse destek vermez. Sadece eleştiri var. Kütahyalı iş adamlarımız bu konularda destek vermelerini istiyoruz.” dedi.

“SÖZ VERİLEN PROJELERİN YÜZDE 85’İ BU YIL BİTİYOR”
Yapımı süren ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler veren Saraçoğlu, vatandaşlara asla yetkili ağızlardan çıkmayan sözlere itibar etmemeleri ricasında bulunarak, “İşlerimize devam ediyoruz. Bugüne kadar söz verdiğimiz projelerin yüzde 85’ini bu yıl tamamlayacağız. 1985’te yapılmış olan kullanılmaz haldeki arıtma tesisinin, ihalesini gerçekleştirdik. İnşaatı devam ediyor. 458 bin kişinin atık suyunu arıtabilecek bir sistem kuruyoruz. Eylül, Ekim ayı gibi hizmete girecek. İleri teknoloji bir arıtma tesisi olacak. 13 bölgenin Kentsel Dönüşüm alanı ilanı edildi. İlk etaptaki, 1453 konutun inşaatları devam ediyor. Yüzde 50’sinin çatısı giydirildi, betonarmesi bitti. Herkes sokakta dedikodu yapıyor. Vatandaşlarımızdan ricam, asla yetkili ağızlardan çıkmayan sözlere, dedikodulara itibar etmeyin. Hangi proje olursa olsun, bize telefon açın, bilgi alın. Kanal projemizin de ihalesi gerçekleştirildi. Bakanımızın talimatıyla, 6 kilometrenin 2 buçuk kilometrelik bölümünde sosyal alanların bulunacağı bir mekanı Kütahya’ya kazandırıyoruz. 50-60 milyon TL’ye mal olacak bir proje. Diğer bir projemiz ise, “Yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmasın” kapsamında, Kütahya’nın 3 bölgesine yüzme havuzunun ihalesini yaptık, inşaatına başlayacağız. Semt sahaları, şehir kapıları, hamam projeleri devam ediyor. Hanımlar lokalinin birincisi hizmette, ikincisini de yapıyoruz.” diye konuştu.

“GERİ ADIM ATILMAMALI, MÜZE YAPILMALI”
Türkiye gündemine oturan müze çalışmaları ile ilgili de konuşan Saraçoğlu, “İnköy mahallemiz müzenin olamaması konusunda, belli kışkırtmalar neticesinde, Eskişehir yolunu kapatmalarıyla Dünya gündemine düştük. Kötü bir şekilde düştük. Bunu kınıyorum. Dış basından şöyle bir yorum oldu. Türkiye’de gezi olayları Kütahya’dan tekrar başladı. Kütahya bunu hak etmiyor.  Müzenin yapımı yeni başlamadı. Müze 2013 tarihinde başladı. 15 bin metrekarelik alan mera vasfından çıkarıldı. Görüşmeler, çalışmalar ve maliyeti de TKİ tarafından 50 milyonluk bütçe ayrılarak ihaleye çıkıldı. Ama İnköy mahallesindeki hayvanların gidiş yolunda hiçbir sıkıntı yok. Ama farklı bir şekilde gündeme getiriyorlar. Peki müzeyi niye yapıyoruz? Kütahya 7 bin yıllık tarihi geçmişi olan, bir çok  medeniyete ev sahipliği yapmış diyoruz ama, biri geldiğinde eserlerimizi gösteremiyoruz. Zengin bir tarihi mirasa sahibiz ama bunu sergilemekte güçlük çekiyoruz. Geri adım atılmamalı, müze yapılmalı.” ifadelerini kullandı.

“BİZİ KONUMUMUZLA TEHDİT EDİYORLAR”
Katı atık ile ilgili sıkıntılar yaşandığını söyleyen Saraçoğlu, firma tarafından tehdit edildiklerini belirtti.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Saraçoğlu, “Katı atıklar birliği başkanı, Belediye Başkanı olarak benim. 12 ilçemiz ve özel idaremiz buraya ortak. 2013 Aralık ayında ihale yapılmış ve 29 yıllığına bir şirkete verilmiş. Sözleşme gereği yapması gereken yatırımları yapmadığı için biz 3 yıldır sorunlar yaşıyoruz. Kütahyalı’nın hakkını korumak, Kütahya’nın bize olan güveninin gereğini yapmak bizim görevimiz. Çöpten enerji üretecek Ekay Tesislerinin kurulması gerekiyor. Ama 30 ayda kurulması gereken bu tesislere, bir çivi bile çakılmamış. Bazı ilçelerimizde toplama merkezleri kurulması gerekirken, bu şartlar bile yerine getirilmemiş. Konteynırların toplanması, çöplerin adam gibi toplanmamasının sebebi hep bu şirketler yüzünden. Sizin bize verdiğiniz sorumlulukların gereğini yapmak bizim görevimiz. Bu sözleşme gereği iki ihtar vermemiz gerekiyordu. Birinci ihtarı başkanlarımızla birlikte bu şirkete verdik. Süre vermemize rağmen, yine hiçbir adım atılmaması nedeniyle ikinci ihtarı verdik ve sözleşmenin feshine kara verdik. Arkasından bizi mahkemeye verdiler. Ne hikmettir bilemiyorum ama, mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı. Son dönemlerde özellikle mahkeme sonrası, denetleme kurulumuzu harekete geçirdik. Tüm ilçelerimizin sıkıntıları var. Denetleme kurulumuzun raporu doğrultusunda 1 milyon 200 bin lira ceza verdik. Bu cezayı verince işler koptu. Bize öyle bir itiraz dilekçesi yazdılar ki, doğduğumdan beri kardeşim olan kişilere FETÖ suçlamasında bulundular. Sizler 2019 yılında görürsünüz dediler. Bir daha başkan olabilir misiniz görürsünüz dediler. Biz size bunun hesabını sorarız dediler. Bizi başkanlığımızla, bizi konumumuzla tehdit ediyorlar. Başkanlarımıza şunu söyledim; ‘Bu göreve bizi Rabbim getirdi. Rabbim bize hangi yolu çizdiyse o yol gelir. Hiçbir insan ve firma buna engel olamaz.’ Biz bu sorunu çözeriz. Şirkete boyun eğsek. Siz 2019’da bizi rahat ettirin, bize destek olun, biz tekrar başkan olalım ama bu sorun olmasın desek; bir günde bu problemi çözeriz. Ama Kütahya halkını, bize güvenenleri satmış oluruz. Rabbim bize başımızı öne eğecek imzalar attırmasın. Bununla ilgili mücadelemiz devam edecek. Onlarla ilgili mahkeme süreci başladı, artık kararı bekliyoruz. Katı atıkta çalışan işçi kardeşlerimizin maaşlarını da geç ödüyorlar. Millet belediye ödemedi zannediyor. Çöpleri toplarken, 10 poşetin 6’sını alıp 4’ünü almıyor. Vatandaşın parasıyla alınan konteynırları, gizli gizli tek bir alanda topluyorlar. Vatandaş bize soruyor niye konteynırları topluyorsunuz diye. Ama bu sorunu inşallah çözeceğiz ve kazanan biz olacağız.” dedi.
UNESCO’da Kütahya’yı çini sanatıyla ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’ için müracaatların yapıldığını ifade eden Saraçoğlu, “Bunu başardığımız anda, dünyada çini denilince Kütahya akla gelecek. Türkiye’ye yurt dışından kim gelirse gelsin, çini konusunda Kütahya’ya muhakkak uğrayacak. Çok önemli sanatçılarımız var. Önemli adımlar atıldı. Bu işten ekmeğini kazanan 6 bin kişinin üzerindeki vatandaşımızın, daha iyi bir kazanç elde etmesinin önünü açmış olacağız.” diye konuştu.
Kütahya UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na katılmasıyla, Türkiye’de büyük bir iş başarmış olacağını söyleyen AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı ise konuyla ilgili, “Tanıtım anlamında çok büyük bir başarı olacak.” dedi.

“AK PARTİ CUMHURİYETİ ASIL SAHİBİNE TESLİM ETTİĞİ İÇİN UZUN YILLARDIR TEVECCÜH GÖRÜYOR”
AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren, cumhuriyet ile cumhuru birleştiren, cumhuriyeti asıl sahibi olan cumhura teslim ettiği için uzun yıllardır teveccüh gördüğünü belirten Nazlı, “AK Parti iktidarları döneminde, geçmişte sözü dahi edilemeyen, halı altına süpürülen ne kadar sorun varsa halledilmiştir. Yine AK Parti döneminde, 1970’lerde özlemle bakılan, hayal bile edilemeyen hizmetler ülkemize kazandırılmıştır. Şimdi Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, milletimizle birlikte artık inşa ve ihya dönemindeyiz. Yeni Türkiye’nin ruhunu milletimiz, 15 Temmuz’da belirlemiştir. 16 Nisan’da da milletimiz Yeni Türkiye’nin yönetim biçimini kararlaştırmıştır. AK Parti’deki en önemli hedefimiz, ülkenin ve dünyanın değişen şartları ışığında, her kesimden vatandaşın hak ve özgürlükleri bakımından daha güvende hissedeceği bir Türkiye inşa etmektir. Aslında hepimizin bu dönemde yenilenmeye ve değişime ihtiyacı var. Bilinçli bir yenilenme, kendine gelme, kendini sorgulama her şeye yeniden başlamaktır. Kendini değişim sürecinde tutmak, kendinde inkılap yapmaktır. Son yaptığımız grup toplantımızda Genel Başkanımız Erdoğan, bu yıl sonu itibariyle teşkilatlarımızın gözden geçirileceğini ve ortada aşılması gereken bir yorgunluğun olduğundan bahsetti.” dedi.

“ADALET İÇİN BÜYÜK BİR UYANIŞIN BAŞLAMASI GEREK”
İçinde bulunduğumuz coğrafya dolayısıyla, Türkiye’nin ağır bir sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Nazlı, Katar krizine değinerek, “Orta Doğu’da sanki kriz yokmuş gibi, bu talihsiz coğrafyaya yeni bir kriz daha eklendi. Katar’a yönelik bir ambargo başlatıldı. Aslında yapılmak istenen Katar üzerinden, hakikatlere perde çekerek, kuklalar eliyle Orta Doğu’da yeni bir oyun sergilemekti. Tarihsel ve güncel çıkar hesaplaşmalarıyla bölgenin geleceğine yeni düşmanlıklar ekecek şer atmosferi üretiliyor. Müslümanların temsil ettiği ortak inancın, kültürün, kardeşliğin zedelenmesi adına sadece Şii ile Sünni ayrımı yetmedi, şimdi de Sünni bloğun parçalanması için çaba sarf ediliyor. Arka planda hedefte Türkiye var. Türkiye daha önceki gibi oyun kurucusudur ve oyun bozucusudur. İslam coğrafyasının tüm kuklalardan temizlenmesi ve fitne fesattan arındırılabilmesi için, hakkı, hukuk ve adaleti temsil edebilecek büyük bir uyanışın başlaması gerekiyor. Bu uyanış dünyanın yegane umududur. Rabbim bizi onlardan olabilmeyi nasip eylesin.” diye konuştu.
AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti Kütahya merkez, ilçe, belde, mahalle teşkilat mensupları ve davetlilerinin katıldığı toplantı, iftar programı ile sona erdi.
 


Kaynak: Özel Haber
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.